blogi
FUJIFILM X-PRO2
16.07.2016
Vihmasel juunikuul sain Photopointilt testimiseks Fujifilm X-Pro 2 kaamera. Mul oli võimalik kaasa haarata kaks objektiivi:
Fujinon XF-35mm f/1.4 R
Fujinon XF-60mm f/2.4 R macro
Fujinon XF-60mm f/2.4 R macro
Kaamera tuli üsna ägedas karbis. Kui tavaliselt on kered üsna igavas ümbrises, siis Fujifilmi karp oli vaatamisväärsus omaette.
Välimuselt küll üsna retrohõnguline, aga sisemuselt täitsa moodne.
- 24,3-megapiksline APS-C X-Trans CMOS III sensor
- Hübriidne optiline & elektrooniline pildiotsija
- Integreeritud WiFi - juhi kaamerat nutiseadmest
- Klassikaline ilmastikukindel magneesiumsulamist korpus
- 273 teravustamispunktiga autofookus
- 8 kaadrit sekundis sarivõte
- 1/8000 s maksimaalne mehaanilise katiku kiirus ja 1/250 s stuudio välgu sünkroonkiirus
Kahjuks jäi ühest nädalast liiga väheks, et seda kaamerat täielikult tundma õppida. Vast kõige huvitavam projekt oli ühele turundusfirmale, kelle jaoks pildistasin üles lähivõtted lilledest, mis nüüd kaunistavad nende kontorit.
Fujifilm X-Pro 2 ja Fujinon XF-60mm f/2.4 R macro
Pikemalt heietamata võtame lühidalt kokku, mis oli hea ja mis oli halb.
Mis on hea?
Kere on metallist ja piisavalt raske. Ta jätab koheselt eatu mulje.
Katik on äärmiselt vaikne. See on äärmiselt hea pulmas laulatuse ajal ning õues tänava peal pildistamiseks.
Kaks mälukaardi auku SD jaoks. Selle abil sai mahutada 256GB eest pilte (2x128GB)
Elektrooniline pildiotsija. Niimoodi on teravustamise, vaatenurga, valge tasakaalu ning särituse nägemine üsna mugav.
Näed, mida saad.
Lisaks tundusid head olevat ka filmisimulatsioonid, eriti mustvalge Acros. Kui Sa ei viitsi arvutiekraani taga mässata erinevate filtridega, siis see teeb Su elu palju kergemaks. Kaamerasiseselt filter peale ning põhimõtteliselt rohkem töötlust ei olekski vaja. Võid unustada Adobe Photoshopi kasutamise.
Samuti peaksin kindlasti välja tooma fookus peakingu. Maakeeli õeldes on see väga suur abimees fokusseerimisel. Pildi teravaim koht eristub pildiotsijas värviga ning Sul on väga kerge jälgida, mille peal täpselt fookus on. Teoorias ei tohiks nii enam uduseid pilte saada.
Mis on halb?
Diopteri asukoht on halb. Pildistamise hoos on väga kerge sellele vastu minna ja fookus paigast ajada.
Kaamera tagaküljel olev joystick ei ole hea asukohaga, kuna sinna vastu minnes on kohe ka fookuspunkt muutunud. Aga võibolla on mul lihtsalt suur nina ja suutsin seetõttu fookust pidevalt paigast ära ajada. Olles fookuse teemal, siis autofookus on küll kiire, aga pimedas üsna ebatäpne. AF-L (autofookuse lukk) nupp ei tee mitte midagi. Ideaalis peaks see fookuse lukustama ja Sa saaksid ümber kadreerida, kuid selle kere peal see ei töödanud. X-Pro2 on nii palju asju juba mahutatud, et ma oleksin siis ka juba keeratava LCD ekraani pannud. See aitaks eriti tänaval salaja pildistamisel kaasa.
Jätsin viimaseks minu jaoks kõige häirivama asja. Nimelt on see kaamera jube jube aeglane. Piltide vaatamine võttis kauem aega kui Pentax 645z ning see oli juba üsna aeglane. Ma tahan kiirelt kontrollida, kas kompositsioon ja kõik foto osad töötavad omavahel. Aga kui ma pean ootama mitukümmend sekundit, enne kui pilti näen, siis see on lubamatu. See ja üsna krõbe hind on asjad, milletõttu ma seda kaamerat ei saa kahjuks soovitada. Sellel kaameral on palju erinevaid tilulilusi ( filmisimulatsioonid, optiline pildiotsija jne), mis on ägedad, aga tegelikult ebapraktilised töötavale professionaalile. Seevastu aga keskmisest rikkamale asjaarmastajale on see kaamera justkui loodud. Sa ei pea viitma aega arvutiekraani taga, vaid saad kasutada otse kaamerast tulevaid pilte.
Kui oled sellest kaamerast huvitatud, siis hetkel saab Photopointist kaamera koos 35mm objektiiviga 6% allahindlusega.